Creeaza-ti cont    Prima pagina  ·  Subiecte  ·  Forum  ·  Contul tau  ·  Trimite un material redactiei  ·  Topul materialelor
  Sectiuni
  Forum - informatii/locale
  • ANUNT IMPORTANT  de catre The_messenger la 16 Sep 2024, 11:22
  • ADAC vechi vs nou  de catre The_messenger la 02 Mar 2024, 13:56
  • Recomandari Vinuri  de catre tibib la 15 Feb 2024, 16:49
  • Apocalipsa financiara?  de catre tibib la 07 Jan 2024, 13:09
  • My e-auto  de catre DanD la 05 Jan 2024, 13:34
  • Filme ... in general  de catre The_messenger la 17 Dec 2023, 20:31
  • (Frequent) flyer lounge  de catre The_messenger la 19 Nov 2023, 18:24
  • Winterreifen 2008-202x  de catre The_messenger la 13 Nov 2023, 18:36
  • Twitter pe urmele Yahoo ?  de catre stefanluchian la 12 Nov 2023, 12:09
  • In atentia tuturor  de catre stefanluchian la 19 Oct 2023, 19:47
  • Drumul cu masina DE -> RO (2020 - 202x)  de catre The_messenger la 29 Sep 2023, 18:00
  • Garantie extinsa  de catre foni la 25 Jun 2023, 20:42

    [ Tineri romani in Germania ]
  • Tineri romani in Germania :: Vizualizare subiect - Ignore user si inapoi online
     FAQFAQ   CautareCautare    Mesaje privateMesaje private

    Ignore user si inapoi online

     
    Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect       Forumul Tineri romani in Germania -> Administrative
    Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
    Autor Mesaj
    dcip



    Data inscrierii: Jul 01, 2002
    Locatie: Pamantul sfant al sarmei de balot

    MesajTrimis: 10 06 2007, 17:43    Titlul subiectului: Ignora utilizatorul Raspunde cu citat (quote)

    Salut,

    Avand in vedere ca nu s-a mai luat o astfel de masura drastica, ne cerem scuze pentru eventualele probleme pe care vi le-am creat prin aceasta masura neplacuta dar, din pacate, avand in vedere nivelul la care ajunsesera discutiile pe acest site, necesara. Un forum este ceea ce fac utilizatorii din el.

    Actiunea un pic concentrata de destabilizare a forumului din parte unora dintre membrii acestei comunitatii mi se pare in continuare o rasplata nemeritata pentru munca si participarea tuturor celor de aici pentru realizarea un mediu propice de discutii si informatii. S-a ajuns chiar pana la situatia absolut aberanta de a se posta pe blogul meu personal pe care l-am tinut separat de acest site si asta pe subiecte care la momentul respectiv sa nu aiba nici un fel de legatura cu forumul. Dar sa trecem si peste asta.

    Suntem sau am fost departe de casa si stim mai bine decat multi ce inseamna sa ai cui cere un sfat. De asta pun in continuare pret pe participarea voastra si va rog sa ignorati pe cei/cele ale caror pareri nu le impartasiti. Este un lucru normal ca aceste pareri sa existe, pentru ca nici in viata reala nu ii iubim pe cei din jurul nostru la fel icon_smile.gif .

    Pentru ca a venit vorba de IGNORE, vajnicul nostru om de la butoane, teo, a petrecut cateva ore bune in acest weekend si a implementat un feature nou. IGNORE USER il gasiti de acum in "Contul tau"

    http://www.ro-de.org/modules.php?name=Forums&file=ignore

    In momentul in care adaugati un utilizator in acea lista veti vedea in loc de mesajul acestuia: "Acest utilizator este ignorat. Apasa aici pentru a vizualiza mesajul." avand posibilitatea de a vizualiza totusi mesajul la cerere dupa cum spune si textul.

    Cat priveste regulile de moderare enuntate in urma cu cateva zile acestea vor fi intr-un final urmatoarele:

    1. Toti cei care participa la o discutie ce trece de limtele bunului simt, inclusiv cei ce pun paie pe foc, vor fi suspendati timp de 2 saptamani. Fiind desigur ceva subiectiv decizia va fi luata de acei utilizatori care se regasesc sub nick-ul de webmaster. Care sunt mai mult de 3 pentru a raspunde deja unei intrebari. Nu exista cartonase galbene. Reclamatiile privind discutiile aberante le transmiteti pe PM catre acest user.

    2. Daca se trece peste orice limita se va proceda la inchiderea forumului precum in aceste zile pe diferite perioade pentru a reveni la ganduri mai bune fata de co-forumistii vostri.

    Sper din totul sufletul ca nu se va mai ajunge acolo si contez pe sprijinul vostru.

    Cu respect va multumesc pentru citit, acelasi ca si pana acum,

    Ciprian

    P.S. Avand in vedere marele flux de mesaje private catre webmaster din ultimele zile va rog sa le retransmiteti in cazul in care nu s-a raspuns cererilor voastre.
    _________________
    "Noi muncim la via asta de peste 2000 de ani!"
    Sus
    Vizualizeaza profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
    man



    Data inscrierii: Feb 24, 2003
    Locatie: Cotu Vaii

    MesajTrimis: 10 06 2007, 21:45    Titlul subiectului: Ignora utilizatorul Raspunde cu citat (quote)

    domnu decip, acum pot sa am o parere contrara fara sa risc sa fiu "suspendat" ?!


    io zic ca asta-i o balarie "Actiunea un pic concentrata de destabilizare a forumului ",.. si matale nu sti ce vorbesti,. sau ai primit cumva stenograme la oaresce discutii ?!

    acuma ce-i discutie, si ce-i "destabilizare" ?!

    adica daca io nu-s de acord cu matale ca webmaster si matale imi raspunzi si ma mai si jignesti,.. posibil ca io-s ala care destabilizeaza forumul ?!

    nu avema de gand sa mai intreu de fel pe acilea,.. dar cand vad asemenea prapastii nu ma pot abtine
    Sus
    Vizualizeaza profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
    man



    Data inscrierii: Feb 24, 2003
    Locatie: Cotu Vaii

    MesajTrimis: 10 06 2007, 21:53    Titlul subiectului: Ignora utilizatorul Raspunde cu citat (quote)

    dcip a scris:
    S-a ajuns chiar pana la situatia absolut aberanta de a se posta pe blogul meu personal pe care l-am tinut separat de acest site si asta pe subiecte care la momentul respectiv sa nu aiba nici un fel de legatura cu forumul. .


    si apropo de chestia asta,.. pai de ce mai dai posibilitatea la unu si la altu sa-ti scrie pe blog ?!

    blocheaza comentariile si ramai oricum singur sa-ti citesti mesajele, atunci chiar o sa fi sigur ca matale scrii pentru matale

    asa s-ar ajunge si pe forum,.. de ce sa mai discutam ?!,.. fiecare pune cate-o informatie daca o are,.. iar parerile poate sa si le tina bine mersi pentru el

    sper ca m-ai pus pe "ignore",. ca nu cumva sa te supar

    asta-i chiar o "inventie",.. oare cine crezi ca va folosi obtiunea aceasta ?!,.. sau daca o va proba-o,.. cine-i acela sa nu se uite totusi in mesajul filtrat ?! icon_smile.gif
    Sus
    Vizualizeaza profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
    sdragos
    Biciclist Fruntas


    Data inscrierii: Aug 02, 2002
    Locatie: FFM

    MesajTrimis: 10 06 2007, 22:02    Titlul subiectului: Ignora utilizatorul Raspunde cu citat (quote)

    @dcip: Ramai acelasi, aici sau acolo icon_smile.gif
    Ma uimeste ca nu s-a gasit nimeni din cei ramasi pe baricade care sa scrie acest mesaj/informare.... En fin...
    _________________
    'Hard work never killed anybody'
    But why take the risk?
    Sus
    Vizualizeaza profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Numar YIM
    GaziAltafin



    Data inscrierii: May 31, 2005
    Locatie: Bucuresti

    MesajTrimis: 13 06 2007, 12:16    Titlul subiectului: Ignora utilizatorul Raspunde cu citat (quote)

    Bai fratilor (sic) ce-i cu incrancenarea asta ? Parca va aud scrasnetele de masele..si parca va vad sprancenele incruntate de atata "concentrare"
    Sus
    Vizualizeaza profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Numar YIM
    stefanluchian



    Data inscrierii: Aug 13, 2002
    Locatie: Germania

    MesajTrimis: 13 06 2007, 14:29    Titlul subiectului: Ignora utilizatorul Raspunde cu citat (quote)

    fie-vă milă de ăi cu vederea mai slabă şi mutaţi botonu buclucaş o ţîră mai la stînga !!!

    se poate reveni asupra deciziei de ignorare? adică poci să dezignor pe cineva?
    Sus
    Vizualizeaza profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
    stefanluchian



    Data inscrierii: Aug 13, 2002
    Locatie: Germania

    MesajTrimis: 13 06 2007, 14:32    Titlul subiectului: Ignora utilizatorul Raspunde cu citat (quote)

    scuze: acu m-am lămurit cum ecu dezignoratu. Retrag întrebarea.
    Sus
    Vizualizeaza profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
    Nic66



    Data inscrierii: Jan 27, 2004

    MesajTrimis: 16 06 2007, 7:09    Titlul subiectului: Ignora utilizatorul Raspunde cu citat (quote)

    Buna

    In ultima vreme nu am mai avut timp sa deschid acest site
    Printr-o pura coincidenta m-am uitat pe forum exact atunci cand webmasterii au amenintat cu inchiderea. Dupa cum citesc acuma se pare ca aceasta amenintare a si fost pusa in practica.
    Desi site-ul este foarte util si am gasit multe informatii utile aici as dori sa-mi inchei prezenta pe acest forum si sa-mi sterg contul.
    Pentru ca nu gasesc nici un buton de stergere cont, rog webmasterii sa faca aceasta "operatie''

    Va multumesc anticipat si doresc pentru dvs si pentru toti membri si cititorii acestui forum numai bine si la revedere.
    Nic.
    Sus
    Vizualizeaza profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
    stefanluchian



    Data inscrierii: Aug 13, 2002
    Locatie: Germania

    MesajTrimis: 01 02 2008, 12:58    Titlul subiectului: Ignora utilizatorul Raspunde cu citat (quote)

    dragi admini, mă văd în situaţia de a vă ruga să-mi spuneţi dacă se poate da ignore şi în cazul PM-urilor. Există deja un aşa concept? M-ar interesa un filtru care să şteargă încă din faşă mesaje pe privat care se doresc a-mi fi adresate de către anumiţi useri, deci un fel de spam-filter. Se poate face aşa ceva, asemănător cu lista de ignore de la topicuri? Nici nu vreau să ştiu dacă userii ignoraţi mi-au scris pe PM, pur şi simplu să nu mă poată deranja şi mesajele lor nici să nu-mi intre în lista de primite. Se poate aşa ceva?
    Sus
    Vizualizeaza profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
    Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
    Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect       Forumul Tineri romani in Germania -> Administrative Ora este GMT
    Pagina 1 din 1

     
    Mergi direct la:  
    Nu poti crea un subiect nou in acest forum
    Nu poti raspunde in subiectele acestui forum
    Nu poti modifica mesajele proprii din acest forum
    Nu poti sterge mesajele proprii din acest forum
    Nu poti vota in chestionarele din acest forum
     
    Nu raspundem pentru continutul mesajelor si comentariilor din forum si cele atasate articolelor. Acestea apartin in intregime utilizatorilor siteului si sunt proprietatea acestora. Stirile si marcile inregistrate apartinand diverselor companii care apar pe site sunt proprietatea acestora, prin postarea comentariilor/mesajelor acordand dreptul de folosire in scop public a informatiilor publicate. Materialele si informatiile preluate partial din alte jurnale si ziare sunt proprietatea acestora, iar daca citarea lor aduce lezarea intereselor respectivilor vor fi eliminate la cerere de pe site, daca aceasta cerere este indreptatita.

    Content © 2003 www.romanians-de.org
    Engine © 2003
    Parinti.Com - site pentru actuali si viitori parinti
    Franta-Romania.com - romani in Franta
    Ziare.tv - webdirector media